*Попередження – сторінка містить зображення людського тіла та оперативного втручання
- – Основні показання до проведення вагінопластики
- – Можливі протипоказання
- – Особливості проведення оперативного втручання
- – Підготовка до хірургії
- – Післяопераційний період
- – Як записатись на прийом?
Пластика вагіни — це оперативне втручання, яке спрямоване на покращення функціональності статевої системи жінки, відновлення естетичного вигляду органа (зазвичай звуження входу в піхву) або ж підвищення його чутливості. При цьому важливо розуміти, що процедура проводиться при відповідних показаннях після консультації зі спеціалізованим фахівцем, проходження повного обстеження пацієнтки та проведення якісної її підготовки до операції.
Основні показання до проведення вагінопластики
Останнім часом пластика в гінекології стає все популярнішою, чому сприяє набуття лікарями відповідного досвіду, підвищення якості обслуговування та зменшення ризиків виникнення тих чи інших ускладнень. Попри це, якщо задумались над проведенням операції, перш за все потрібно звернути увагу на основні показання щодо цього.
Вагінопластика рекомендуються в наступних випадках:
- Порушення функції та зовнішнього вигляду статевих органів після пологів. Виношування та народження дитини провокує розтягування стінок вагіни. Окрім цього, цей процес можуть супроводжувати та інші деформації. Найчастіше вони пов’язані з виникнення рубців на тканинах.
- Вікові зміни. Початкова анатомія вагіни з часом стає іншою, адже еластичність тканин дещо знижується. Через дисбаланс тонусу стінок відбувається їхнє переміщення вниз. Наслідком цього процесу вважається значне зниження чутливості під час статевого акту. Окрім цього, опущення стінки вагіни може призводити до захворювань сечостатевої системи.
- Патології та деякі гінекологічні хвороби. При певних вроджених захворюваннях та станах піхва є аномально вузькою. В деяких випадках спостерігається відсутність належних шляхів між нею та маткою.
Таким чином, існує десяток різноманітних показань до проведення вагінопластики. В кожному конкретному випадку проводиться відповідне обстеження та збір анамнезу. Лише після цього визначається об’єм оперативного втручання, його хід та деякі інші аспекти, що можуть вплинути на кінцевий результат.
Можливі протипоказання
Як і будь-яке оперативне втручання, вагінопластика має певні протипоказання до проведення. Вони полягають в наступному:
- гострі інфекційні захворювання;
- місцеві сечостатеві інфекції;
- порушення згортання крові;
- загострення хронічних станів;
- онкологічні хвороби усіх стадій розвитку;
- цукровий діабет з супутніми хворобами;
- тиреотоксикоз;
- гостра печінкова чи ниркова недостатність тощо.
Якщо у вас виникло опущення та випадіння стінок піхви та матки при перерахованих вище патологіях й захворюваннях, вам потрібно перш за все привести свій стан в норму.
Особливості проведення оперативного втручання
Опущення стінок матки — це одна з розповсюджених проблем, з якими стикаються тисячі жінок. В нашому медичному центрі OKCLINIC ви можете скористатись послугою пластики вагіни за доступними цінами для більшості клієнтів. Перш ніж це зробити, потрібно більше довідатись про безпосередньо саме оперативне втручання: як до нього готуватись, яким чином воно приходить, наскільки довгою є реабілітація? Про все це ви дізнаєтесь нижче.
Попри те, що пластика опущення передньої стінки вагіни є не надто складною операцією, все ж до неї потрібно відповідним чином підготуватися. Перш за все це стосується попереднього огляду пацієнтки та збору анамнезу. Наші фахівці обов’язково визначають стан тканин піхви, і лише після цього — призначають оперативне втручання. Розуміння об’єктивного стану здоров’я клієнта — запорука успішної хірургії.
Щодо тривалості пластики, то опущення вагіни усувається приблизно за 1 годину. При потребі хірург може застосовувати імпланти. В інших випадках використовуються власні тканини пацієнтки. Зазвичай їх достатньо для здійснення оперативного втручання повною мірою.
Підготовка до хірургії
Перелік діагностичних процедур перед проведенням вагінопластики є досить значним. Він включає в себе такі методи обстежень:
- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- коагулограма крові;
- мазок на патологічну флору;
- цитологія;
- електрокардіограма;
- аналіз на ВІЛ та RW.
Проведення діагностичного обстеження дозволяє виключити деякі протипоказання до проведення оперативного втручання. Окрім цього, результати допомагають об’єктивно оцінити стан пацієнта та об’єм робіт.
Післяопераційний період
Як і будь-яке оперативне втручання, вагінопластика передбачає відповідну реабілітацію після виписки з медичного центру. Її термін може складати від 1 до 3 місяців. Це залежить від індивідуальних особливостей кожної пацієнтки. Окрім цього, певну роль грає і об’єм роботи хірурга.
Якщо вам провели операцію для ліквідації стану опущення вагіни, перші 3 дні після цього вам показаний постільний режим. Це обумовлено тим, що напруження в області тазу здатне призвести до розходження швів.
Операція у зв’язку з опущенням стінок піхви та матки проходить досить легко. Вже через годину від початку проведення хірургії пацієнтка може бути переведена в загальну палату. Протягом 3 тижнів після цього їй не рекомендується вступати в статеві контакти. Значне навантаження на область тазу може призвести до негативних наслідків і потреби проведення повторного оперативного втручання.
Внутрішні шви після операції розсмоктуються самостійно. Їх не потрібно діставати. Це значно спрощує реабілітаційний період — як для пацієнта, так і для лікаря. Наші фахівці усувають навіть запущені стадії пролапсу геніталій. Більш детально переглянути наші роботи ви можете приєднавшись до закритого телеграм каналу, який веде пластичний хірург Василь Отрошко.
Нормальна робота кишечника також важлива для післяопераційного періоду. У зв’язку з цим кожна пацієнтка після хірургії отримує чітку дієту, якої їй потрібно дотримуватись принаймні в перший місяць після виписки. Рекомендації щодо харчування ігнорувати не варто.
Як записатись на прийом?
В гінекології опущення задньої стінки матки не вважається складною патологією. Її вирішення потребує зусиль висококваліфікованих фахівців та допомоги пацієнтки, адже відповідальність за післяопераційний період лежить саме на ній. Якщо ви хочете записатись в наш медичний центр OKCLINIC, потрібно дотримуватись наступної інструкції:
- Натисніть кнопку «Онлайн запис» в правому верхньому куті цієї сторінки.
- Оберіть лікаря-хірурга та дату прийому.
- Введіть своє ім’я, прізвище та по-батькові.
- Вкажіть актуальний номер телефону.
- Підтвердіть заявку, натиснувши кнопку «Записатися».
Після відправки заявки наші менеджери по роботі з клієнтами обов’язково з вами зв’яжуться для підтвердження запису. Після цього ми очікуємо вас на прийом.