- – Мамолог: що це за лікар
- – Чому важливо звертатися до мамолога
- – Причини виникнення раку грудей
- – Інші поширені захворювання грудей в нашій країні
- – Центр OKCLINIC: чому варто звернутися до нас
Рак молочної залози — одне з найстрашніших та поширеніших захворювань жіночих грудей, яке забирає до півмільйона життів щороку. Світова медицина все більше сил спрямовує на просвітництво жінок стосовно важливості та необхідності проведення регулярних обстежень. Підвищення популярності мамологічних досліджень — один із дієвих способів перемогти хворобу, яка на ранніх стадіях ніяк себе не проявляє.
У цій статті ми зібрали основну інформацію про злоякісні новоутворення, найпоширеніші хвороби грудних залоз у жінок. Крім цього, поговоримо про те, хто такий лікар-мамолог, як проходить прийом і наскільки необхідно проходити своєчасні огляди.
Мамолог: що це за лікар
Мамолог — це лікар, який спеціалізується на огляді грудей, діагностиці та лікуванні патологій молочних залоз. Іноді лікарі мають суміжну спеціалізацію, наприклад, хірурга, гінеколога або онколога. До компетенції фахівця входить лікування складних порушень будови та функціонування молочних залоз.
В нашій країні лікар по грудях з кожним роком стає все більш затребуваним. Причина невтішної тенденції криється у високому рівні захворюваності та пізньому діагностуванні злоякісних пухлин.
Саме для того, щоб якомога раніше виявити порушення, потрібно регулярно проходити Breast Check-Up. Комплексне обстеження варто проходити у перевіреній клініці, із сучасним обладнанням та досвідченими лікарями. Не шукайте мамолога ціни в Чернігові у якого найнижчі, оскільки якість діагностики у цьому питанні — не те, на чому треба заощаджувати.
Що входить в комлекс Breast Check-Up:
- Прийом лікаря мамолога
- УЗД молочних залоз
- Аналіз крові на пролактин
- Аналіз крові на естрадіол
Переваги комплексного огляду Breast Check-Up полягають в наступному:
- економія часу, адже всі необхідні маніпуляції проводяться в нашій клініці за один прийом;
- економія коштів, так як комплекс послуг коштує дешевше ніж перечислені послуги окремо;
Тож чекаємо вас на прийомі в OKCLINIC.
Чому важливо звертатися до мамолога
Відсутність будь-яких скарг та діагностованих хвороб грудей у жінок не повинно стати причиною відмови від щорічного профілактичного огляду спеціаліста. Відповідальне ставлення до свого організму допоможе виявити на ранній стадії розвитку самих незначних порушень і швидко їх усунути. Негайно відправлятися до фахівця потрібно, якщо виявили одну з таких ознак:
- больові відчуття або дискомфорт у молочних залозах;
- різке збільшення розмірів, дискомфорт при дотику;
- будь-які виділення із сосків поза періодом лактації;
- зміна форми та пігментації ореолу та сосків;
- западини на поверхні молочних залоз;
- у разі виникнення в тканинах вузлів та інших ущільнень;
- огрубіння, запалення, почервоніння шкіри на грудях;
- нехарактерна асиметрія грудей;
- відчуття печіння;
- набряклість грудей.
Регулярними зустрічі з мамологом мають бути у жінок з такими захворюваннями як мастопатія, гідраденіт, мастит, галакторея. Також спостереження необхідне, якщо виявлено кісти, фіброаденоми та інші утворення.
Починати спостереження у гінеколога слід у віці статевого дозрівання. Тобто вперше відвідати профільного лікаря, який перевіряє груди, слід у період, коли починають формуватися молочні залози. У середньому це 9-11 років. Далі варто проходити огляд у фахівця не рідше ніж один раз на рік.
Що стосується дорослих жінок, медична спільнота рекомендує дотримуватись таких правил:
- З початку статевого життя і до сорока років показуватись мамологу необхідно обов’язково один раз на рік, якщо немає жодних скарг. Огляд повинен включати ультразвукове дослідження, пальпацію, завдяки яким лікар може скласти повну картину.
- Після сорокарічного віку жіночий організм починає перебудовуватись. Стартує підготовка до майбутньої менопаузи, яка передбачає заміну тканин у грудях. У здорових органах залози та протоки заміщаються на сполучні тканини та жир. Щоб виявити можливі проблеми, замість звичайного УЗД необхідна специфічна діагностика захворювань молочної залози, яка називається мамографія. Діагностична процедура проводиться за допомогою рентгенологічного апарату — мамографа.
- Після досягнення п’ятдесяти років огляди варто зробити більш частими.
Крім походів до лікаря потрібно регулярно займатися самостійними оглядами. Не рідше одного разу на місяць перевіряйте свої груди, стоячи перед дзеркалом у добре освітленому приміщенні.
Не пускайте справу на самоплив. Подбайте про себе та своїх близьких. Часто літні жінки навіть не знають про сучасні методи діагностики. Завдання кожної жінки — стежити за своїм здоров’ям та дотримуватися графіка відвідувань лікаря.
Причини виникнення раку грудей
Найбільша небезпека такого захворювання жіночих грудей як рак полягає в тому, що на перших двох стадіях, хвороба протікає безсимптомно. Тобто саме в той період, коли рак найкраще піддається лікуванню, жінка втрачає дорогоцінний час, бо навіть не здогадується про нього. Своєчасна діагностика — гарантія повноцінного життя без рецидиву у майбутньому.
Виявити розвиток хвороб жіночих грудей може винятково кваліфікований лікар. Ігнорування таких симптомів, як надто болючі місячні та больові відчуття в грудях може призвести до розвитку третьої або четвертої стадії хвороби. На цьому етапі лікування раку значно втрачає ефективність та давати позитивні прогнози вже ніхто не наважується.
До найбільш вразливої категорії належать жінки шістдесятирічного віку та старші. Але за останні кілька років стали частіше траплятися випадки діагностування раку грудей у молодих пацієнток, які ледве досягли тридцяти років.
Причинами розвитку онкологічних хвороб жіночих грудей є:
- нездоровий спосіб життя;
- погіршення екологічної ситуації;
- постійний стрес;
- недбале ставлення до свого здоров’я;
- спадкові генетичні відхилення.
Найбільш поширена причина для формування ракових клітин у будові молочної залози — мутація генів, що переходить у спадок із покоління до покоління. Абревіатури, які могли бачити в епікризах BRCA1 і BRCA2, означають назви генів, які найчастіше патологічно перероджуються.
У здоровому стані вони відповідають за відтворення генетичного матеріалу, який запобігає патологічному переродженню тканин. Але коли відбувається генна мутація, робота клітин порушується та починається протилежний процес. Злоякісні елементи не знищуються організмом, а навпаки розростаються.
Як виявити мутацію на рівні генів? Провести генетичне дослідження. Успадкувати генне порушення, що призводять до хвороби молочної залози, можна по лінії матері та батька. Для жінок мутовані BRCA1 та BRCA2 загрожують розвитком пухлин у молочних залозах, яєчниках, підшлунковій залозі. У чоловіків ризику піддаються підшлункова та передміхурова залози.
Якщо хтось із вашої родини стикався з подібними патологіями, цей факт має підштовхнути вас до консультації з мамологом. Не варто зволікати з перевіркою генного матеріалу. Виявлення «зламаних» генів допоможе підготуватися до можливого розвитку раку та вчасно розпочати лікування. Наявність мутованих BRCA1 і BRCA2 в організмі жінок підвищує ризик захворіти на рак грудей на 70% порівняно з 5,6% для тих, хто не має таких генів.
Інші поширені захворювання грудей в нашій країні
На жаль, ніхто не застрахований від хвороб. Навіть жінки, які стежать за своїм харчуванням та способом життя, не нервують та добре сплять, все одно можуть потрапити до списку пацієнток гінекологічної клініки. Абсолютно всі особини прекрасної статі тим чи іншим чином знаходяться у зоні ризику. Вплив мають сімейний анамнез, настання менопаузи або підготовка організму до неї, перенесені вагітності та аборти тощо.
Найпоширенішими патологічними станами молочних залоз, що зустрічаються у жінок нашої країни, є:
- Мастит. Категорія запальних хвороб грудей. Найчастіше на мастити страждають мами, що недавно народили, оскільки застій молока провокує запалення. Хвороба супроводжується підвищенням температури, больовими відчуттями у грудях, ознобом.
- Фіброаденома. Різновид доброякісної пухлини. З розмірів піддається консервативному чи оперативному лікуванню. Існує невисокий ризик переродження на злоякісне утворення.
- Кіста. Новоутворення в тканинах може наповнюватись рідиною або слизом. Кіста формується в залозах або протоці внаслідок скупчення секрету. Навколо порожнини клітини слизової оболонки стають щільнішими, створюючи тверді стінки. Основна небезпека кісти молочних залоз у жінок у тому, що її вміст може загноїтися або трансформуватися у злоякісні клітини. Також новоутворення може розірватись. Кісти вимагають постійного спостереження та, найчастіше, хірургічного видалення.
- Папілома протоки. Відноситься до доброякісних пухлин, та стає причиною кров’янистих або сіруватих виділень з сосків. Захворювання може виникати внаслідок папіломавірусу в організмі або після запальних процесів, що протікають у хронічній формі. Папілома, сформована всередині протоки, підлягає хірургічному видаленню.
Будь-яка з перерахованих хвороб грудей викликає неприємні відчуття, біль. Порушення несуть загрозу здоров’ю жінки. Ніколи не чекайте, що проблема сама собою вирішиться. Обов’язково вирушайте до фахівця. Профілактичні огляди та своєчасне звернення до лікаря за будь-яких неприємних чи підозрілих ознак зможуть зберегти ваше здоров’я та продовжити якісне життя.
Центр OKCLINIC: чому варто звернутися до нас
Наша клініка пропонує комплексний підхід до обстеження пацієнток. OKCLINIC — оптимальне місце для проведення регулярного обстеження грудей. Сучасне обладнання, комфортні кабінети, приємний персонал та висококваліфіковані лікарі — це те, що ви отримаєте у нашому медичному центрі.
Оснащення клініки інноваційними апаратами для діагностики дозволяють швидко, а головне, ефективно виявляти будь-які патології будови молочної залози. Мамологи центру постійно проходять підвищення кваліфікації. Лікарі дадуть відповіді на всі питання, знайдуть оптимальні рішення проблем, підтримають і заспокоять.
Фахівці мають необхідні знання і досвід, щоб допомогти пацієнткам з різними проблемами. Не відкладайте похід до лікаря в довгу скриньку та записуйтесь до лікаря-мамолога за номерами телефонів, вказаними на сайті. Пройдіть комплексне обстеження вже сьогодні у медичному центрі OKCLINIC.