- – Особливості методу лікування за допомогою радіохвиль
- – Підготовка до процедури
- – Показання та протипоказання для маніпуляції
- – Як проходить процедура в медичному центрі
- – Рекомендації щодо реабілітаційного періоду після процедури
- – Проведення лікування в OKCLINIC
Радіохвильова коагуляція шийки матки — малотравматичний метод радіохвильової хірургії, який застосовується в лікуванні великої кількості патологій шийки матки. Радіохвильовим методом проводять біопсію тканин і видалення новоутворень шийки матки, кондилом і папілом статевих органів.
Особливості методу лікування за допомогою радіохвиль
Процедура радіохвильоваї коагуляції шийки матки зазвичай проводиться за допомогою спеціального апарату, який генерує радіохвилі. Ці хвилі передаються через електрод. Під час процедури відбувається нагрівання тканин і позаклітинних рідин, що призводить до їх випаровування або знищення.
Метод може виконуватися як самостійна процедура, або в поєднанні з іншими методами. До таких належать електрохірургія або лазерна коагуляція. Вибір варіанту залежить від конкретної ситуації та рекомендацій лікаря.
Переваги радіохвильової коагуляції ш.м. матки:
- незначна інвазивність;
- швидкий відновлювальний період;
- відсутність ризику кровотечі порівняно з іншими методами лікування.
Однак, як і в будь-якій процедурі, існують ризики ускладнень, можливість виникнення яких варто обговорити з лікарем.
Важливо обговорити з лікарем всі можливі методи лікування, їх переваги та ризики, щоб знайти найкращий варіант для конкретної ситуації.
Підготовка до процедури
Нагадаємо про важливість регулярних профілактичних оглядів у гінеколога. Вчасне виявлення проблеми в рази підвищує шанси на повне одужання за короткий час. Щоб не було потреби лікувати патологію шийки матки на пізніх стадіях, при перших ознаках порушення звертайтесь до фахівця.
Варто звернутися до гінеколога, якщо у вас виникли наступні симптоми:
- незвичайні вагінальні кровотечі, наприклад, поза менструальним циклом або після статевого акту;
- нестабільний менструальний цикл, неправильна тривалість або інтенсивність менструації;
- біль або дискомфорт у піхві або під час статевого акту;
- вагінальні виділення з кров’ю або несподіваний викидень;
- історія раку статевих органів у родичів.
Призначити курс лікування патології шийки матки може лише кваліфікований лікар. Перед початком терапії обов’язково потрібно провести ряд аналізів та інших клінічних досліджень.
А саме:
- Рідинна цитологія (Пап-тест) — дослідження, під час якого забирають зразок клітин для виявлення можливих преканцерозних або ракових змін.
- Кольпоскопія — дослідження, під час якого лікар оглядає пацієнтку за допомогою спеціального оптичного приладу, що називається кольпоскопом. Це дозволяє виявити будь-які ураження тканин чи ознаки хвороби.
- Біопсія — процедура забору зразків тканини для подальшого патогістологічного дослідження. Це допомагає встановити діагноз і визначити необхідність проведення радіохвильової деструкції шийки матки в медичному центрі.
- УЗД органів малого тазу — дослідження, яке дозволяє оцінити стан органу та виявити наявність патологій або аномалій.
- Додаткові дослідження — в залежності від показань та попереднього діагнозу, лікар може рекомендувати провести додатково МРТ чи КТ.
Комплексний підхід під час діагностики гарантує повну картину захворювання. Інформативність дозволяє гінекологу підібрати найбільш ефективний метод лікування.
Показання та протипоказання для маніпуляції
Нагадаємо, що обрати спосіб лікування може виключно лікар. Дізнатися вартість лікування шийки матки можна на консультації у фахівця.
Показання:
- гіпертрофії шийки матки;
- ерозії шийки матки;
- рубцевих деформаціях ШМ;
- лейкоплакії;
- ектопії;
- ендометріоз шийки матки
Коагуляцію використовують для лікування передракових станів, таких як CIN (кератоз) або AIS (аденокарцином).
- Кровотеча. Коагуляція спрямована на зупинку кровотечі з органу, яка може бути спричинена різними патологіями, такими як поліпи, істинна ерозія чи дисплазія.
- Поліпи. За допомогою коагуляції знищують поліпи, що можуть провокувати кровотечі або бути збудником інших симптомів.
Існує кілька протипоказань для проведення радіохвильової або лазерної коагуляції, включаючи:
- вагітність — процедуру не рекомендують для вагітних жінок, оскільки може викликати ускладнення для плода;
- деякі захворювання шийки матки — при наявності онкологічного процесу або виразок, процедура може бути небезпечною або неефективною;
- інфекція або запалення — при наявності активної інфекції або запально, радіохвильова/лазерна хірургія шийки матки може бути відкладена до покращення стану.
Крім цього, маніпуляцію вкрай небажано проводити під час активної кровотечі. В такому випадку лікування потрібно відкласти або обрати інший метод.
Як проходить процедура в медичному центрі
Лікування патології шийки матки радіохвильовим методом — це мінімально інвазивна процедура, яка є ефективною при багатьох патологічних станах. Процедура проводиться за допомогою спеціального апарату, який випромінює радіохвилі на уражену ділянку.
Основним принципом радіохвильової коагуляції є використання електричної енергії для знищення уражених тканин. Лікар вводить маленький електрод в шийку матки, який генерує радіохвилі. Ці хвилі передаються через тканини, нагріваючи їх і знищуючи аномальні клітини. Поява опіку шийки матки виключена.
Процедура проводиться під місцевим або загальним знеболенням, залежно від вибору лікаря та пацієнта. Вона зазвичай займає всього кілька хвилин і не супроводжується больовими відчуттями. Після процедури можливі больові відчуття внизу живота. Спостерігаються легкі коричневі виділення після радіохвильової коагуляції невеликої кількості протягом кількох днів. Також не варто хвилюватися, якщо виділення мають кров’янисті вкраплення, адже це процес загоєння. Повна регенерація настає через 4-6 тижнів.
Рекомендації щодо реабілітаційного періоду після процедури
Після проведення маніпуляції пацієнткам рекомендується дотримуватися певних заходів реабілітації для поліпшення загоєння тканин і запобігання ускладнень. Основні рекомендації реабілітації після радіохвиль шийки матки стосуються:
- Уникнення вагінального сексу та відмова від тампонів протягом певного періоду часу, який визначає лікар. Це дозволяє тканинам органу пройти процес регенерації (заживлення) і запобігає інфекціям.
- Заборони фізичних навантажень і підняття важких предметів протягом кількох днів після процедури. Це допомагає уникнути надмірного напруження на орган, сприяє швидкому загоєнню.
- Виключити купання у відкритих водоймах і загальних басейнах;відвідування саун та бань.
- Регулярних візитів до лікаря для контролю стану органу і виявлення можливих ускладнень.
Також важливо дотримуватися всіх інших рекомендацій відновлення після радіохвильового лікування шийки матки, які надає лікар. Виконання порад щодо дієти, прийому ліків та загального зміцнення здоров’я допоможуть швидше нормалізувати стан організму.
Важливо пам’ятати, що кожен випадок вимагає індивідуального підходу до реабілітації, тому важливо дотримуватися конкретних рекомендацій лікаря.
Проведення лікування в OKCLINIC
Наш медичний центр пропонує доступну вартість лікування патологій ш.м. радіохвильовим або лазерним методом.
Клініка оснащена новітніми устаткуваннями. У нас панує комфортна атмосфера. Команду лікарів складають кваліфіковані фахівці, котрі володіють багаторічним практичним досвідом. Робота центру спрямована на ефективне виявлення проблем, пошуку методів лікування та швидке повернення пацієнтів до здорового життя.
Потурбуйтесь про своє здоров’я — звертайтесь в OKCLINIC.